חוגי שחמט

תיאור קצר

חוגי שחמט לילדים ומבוגרים בצפון

פרטי החוג
מתאים ל: גברים, נשים, נערים, נערות, ילדים, ילדות, גיל הזהב
אתר החוג: click here

על החוג

סיפור הקמת העמותה החל בסוף שנות ה-80 כאשר דוב זלץ התמנה לשחקן וקפטן בנבחרת השחמט של קרית מוצקין "הפועל קרית מוצקין" כשמנהל הקבוצה מר שמייס מרדכי שיחי' ראה את כישרונו של דוב הציע לו להיות מאמן ב"חוג" אותו העביר בבית ההסתדרות בקריית מוצקין ושחלק ניכר מתלמידיו הרכיבו את "הנבחרת",בהדרכתו של דוב החלה הקבוצה לטפס ליגה אחר ליגה השחקנים "עלו" בדרגות השחמט מהדרגה השישית ועד לדרגת אומנים בינ"ל.

לאחר שהחניכים התגייסו לצבא וקבוצת "הפועל" התפרקה דוב החל לחפש תלמידים חדשים, והחל לערוך חוגים ברחבי הקריות ובעיקר בעירו קריית מוצקין - כמו תלמידיו הקודמים גם תלמידיו החדשים הצליחו ועלו בסולם השחמט מרמה של לומדים ל"הזיז את הכלים" ועד לרמה של אמני שחמט. במקביל דוב פתח קבוצות ליגה ע"ש "אליצור קרית מוצקין". בשנת 1997 החניכים השתתפו באליפות הארץ לקבוצות עד גיל 14 בדירוג נמוך בכ-"300 נק' מד כושר" מהקבוצות החזקות, לאחר אימון מסיבי עם דוב החניכים זכו במקום השני באליפות. זו הייתה אחד הפתעות הגדלות ביותר בשחמט הישראלי (הזכייה זכתה לפרסום נרחב בביטאון השחמט), שנה לאחר מכן הקבוצה כבר לקחה את המקום הראשון.

בשלבי ה"שיא" הללו נוצרה דרישה מהאיגוד הישראלי לשחמט להקים עמותה על מנת לקבל את "ההקצבאות" - הורי התלמידים שראו את ההישגים הרבים ומאידך את המצוקה שנוצרה הקימו יחד עם דוב את העמותה.

עד היום הועד המנהל של העמותה מורכב מהורי החניכים, מר ציון פז שיחי' יו"ר העמותה היינו ההורה של מעיין פז תלמידו של דוב אשר זכה עם "הקבוצה" באליפות ישראל עד גיל 14, כמו כן זכה באליפויות נוער ליחידים, ובאליפות צה"ל פעמיים ברציפות.

בהמשך להצלחה העמותה המשיכה להיתפתח ולהנחיל פעילות שחמט ברחבי הצפון : בקיבוצים, בקריית טבעון וכמובן ברחבי הקריות התלמידים כמו קודמיהם (ששומרים עד היום קשר עם דוב) זכו באלפיות רבות ושוב הפתיעו בתחרות לקבצות עד גיל 14.

כיום אנו ממשכים עם המסורת של השנים אנו מקווים לקדם גם אתכם וגם את ילדכם "במשחק המלאכים".

מספר טלפון
0586553770
 centerchess@gmail.com
גן העצמאות 12, קריית מוצקין