ליווי אישי לכותבים ולכותבות

בהדרכת שֶז

  • Slideshow img shez new

תיאור קצר

יש כותבים/ות שבתקופות מסויימות בחייהם היצירתיים משתלבים היטב בסדנת כתיבה ואילו בתקופות אחרות, למשל כאשר מתכנסים לקראת כתיבת ספר, או זקוקים לשקט רב ולהתמקדות בטקסטים האישיים – אז מתאימה יותר מסגרת של פגישות אישיות.

פרטי החוג
מתאים ל: גברים, נשים, נערים, נערות, גיל הזהב
אתר החוג: www.shez72.wix.com/shez

על החוג

★ למה ליווי אישי?

אנו נפגשים בחלל בטוח ומוגן. רק שנינו. זוג עיניים מול זוג עיניים. קשב רב. הקול שלך מהדהד בחדר השקט, מהדהד בחדרי הלב שלך, מהדהד בחדרי הלב שלי.
יחד אנו מחפשים/ות:

» איך ניתן לדייק את הטקסט כך שיהיה קרוב ככל האפשר לכוונותיך הפנימיות העמוקות ביותר.
» האם יש חסימת כתיבה. לאן להוליך את העלילה. למה לפעמים כשהולך לנו והטקסט רץ אנו נסתמים ונאטמים.
» האם ניתן להרחיב את אפשרויות הכתיבה, להתנסות בסגנונות שונים, לחשוף קולות פנימיים סמויים.

★ למי מתאים להיעזר בליווי אישי, ולמה לפעמים הוא עדיף על סדנת כתיבה?

יש כותבים/ות שמרגישים קושי להיות חלק מקבוצה. מנסיוני, שווה לעיתים לנסות בכל זאת להשתתף בסדנת כתיבה כדי לצאת נשכרים הן מבחינה ספרותית (היחשפות לטקסטים שונים, היחשפות למגוון תגובות על היצירה) ולא פעם גם מבחינה אישית (למוסס ולפוגג את הקושי).

אולם לפעמים אנחנו לא מרגישים בנוח לחשוף את הטקסט שלנו מול אחרים, ומעוניינים לעבוד עליו בארבע עיניים בלבד. במקרה כזה, ההשתתפות בפגישות אישיות עדיפה על ההשתתפות בסדנה.

יש כותבים/ות שבתקופות מסויימות בחייהם היצירתיים משתלבים היטב בסדנת כתיבה, נהנים ומתפתחים מתרגילי הכתיבה, מהחומרים הספרותיים, מההיכרות עם כותבים אחרים ועם הטקסטים שלהם. ואילו בתקופות אחרות, למשל אשר מתכנסים לקראת כתיבת ספר, או זקוקים לשקט רב ולהתמקדות בטקסטים האישיים – אז מתאימה יותר מסגרת של פגישות אישיות.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

★ על המנחה ★

שֶז, משוררת וסופרת, מנחה סדנאות כתיבה מזה 15 שנה ומלווה כותבות/ים במפגשים אישיים. כלת פרס ראש הממשלה לספרות 2007 ופרסים נוספים. בין ספריי "ריקוד המשוגעת" (שירה/הקיבוץ המאוחד) ו"הרחק מהיעדרו" (פרוזה/עם עובד), על פיו נעשה הסרט בשם זה על ידי קרן ידעיה ("אור"), הוצג בפסטיבל קאן ומוקרן באירופה ובסינמטקים בישראל. בין מחזותיי "שרשרת פנינים לבנה" (פסטיבל עכו, 2000) ו"מלך. כן, כן, מלך" (תיאטרון קריאה, הסמטה, 2014).

מספר טלפון
0507-393095
03-7313444
שֶז  shez@bezeqint.net
שנקין , גבעתיים